X
X

Formularz zgłoszniowy

- Takiej koniunktury i dynamicznego rozwoju rynku budowlanego wystawcy, z którymi rozmawiałem, nie pamiętają. Dziś ten dynamizm jest powszechnie odczuwalny – mówił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas inauguracji Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury Budma 2018.


Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński wspólnie uczestniczyli w konferencji otwierającej największe w Europie Środkowej wydarzenie targowe branży budowlanej. Minister A. Adamczyk zwrócił uwagę, że rozpoczynające się dziś targi świadczą o dobrej kondycji polskiej branży budowalnej. To także dobry sygnał dla całej polskiej gospodarki. - Polska dziś jest olbrzymim placem budowy. Obecnie mamy historyczny czas. Dziś przedsiębiorcy mogą liczyć na olbrzymi rynek w kolejnych latach. Polska gospodarka i polskie budownictwo mogą liczyć i będą otrzymywały wsparcie rządu. Przedsiębiorcy stawiają na jakość, innowacje i rzetelność i mogą pokazać, że branża budowlana w Polsce to mocne i silne firmy. Jest to doskonała okazja by podkreślić, że w symbiozie i współpracy z ministrem Jerzym Kwiecińskim myślimy o przyszłości polskiego budownictwa – podkreślił A. Adamczyk.


Od początku roku obowiązują znowelizowane warunki techniczne dla budynków. Wśród najistotniejszych zmian znalazło się wprowadzenie minimalnej powierzchni mieszkania - 25 m2. Usunięte zostały też od dawna wskazywane jako niepotrzebne zasady projektowania miejsca przeznaczonego na pralkę wyłącznie w łazience. Inną modyfikacją jest dopuszczenie w mieszkaniu jednopokojowym kuchni w formie aneksu kuchennego, połączonego z pokojem – pod warunkiem zastosowania odpowiedniej wentylacji. Wszystkie te zmiany wynikają z przekonania, że stanowione prawo budowlane musi nadążać za zmieniającą się rzeczywistością, bo styl życia Polaków uległ w ostatnich latach zmianie.


W czasie Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury będzie się odbywać II Forum Gospodarcze Budownictwa i Architektury, które będzie poświęcone tematyce jakości w przestrzeni publicznej w kontekście jej dostępności dla osób niepełnosprawnych. Dyskusji poddana zostanie przyszłość branży budowlanej, optymalizacji procesu inwestycyjno-budowlanego i eksportu jako szansy dla polskich firm. Ponadto przewidziano dyskusję nad sposobami wyeliminowania problemów wykonawczych projektu na jak najwcześniejszym etapie, przy pomocy nowej koncepcji zarządzania inwestycją na wszystkich jej etapach – od planowania projektu, aż po ostatnie etapy budowy. Pełen program II Forum Gospodarczego Budownictwa i Architektury dostępny jest na stronie organizatora targów BUDMA - www.budma.pl

 

żródło : www.mib.gov.pl

31.01.2018

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem