X
X

Formularz zgłoszniowy

PKP PLK podpisały z TorProjekt z grupy Trakcja umowę na przygotowanie dokumentacji projektowej Dworca Zachodniego w Warszawie za 14 mln zł. Przebudowa zaplanowana jest na 2019 r - poinformowały w czwartek PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

 

Jak podała firma w komunikacie, nowa stacja Warszawa Zachodnia będzie bardziej funkcjonalna, pozbawiona barier architektonicznych i dobrze przygotowana do obsługi pasażerów. "PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na projekt modernizacji stacji. Przebudowa zaplanowana jest na 2019 r." - poinformowano. Według PKP PLK projekt zakłada zmiany na stacji w obszarze obsługi pasażerów oraz w zakresie technicznym i bezpieczeństwa. "Uwzględnia integrację komunikacji miejskiej i kolejowej, w zakresie przewozów aglomeracyjnych, regionalnych i dalekobieżnych. Powstanie multimodalny węzeł komunikacyjny. Linia średnicowa będzie przystosowana do zwiększonej liczby pociągów. Stworzone zostaną nowe możliwości połączeń na linii Piaseczno – Legionowo" - napisano w komunikacie. "Modernizacja stacji Warszawa Zachodnia wpisuje się także w program poprawy dworców kolejowych. To zwiększenie  komfortu pasażerów korzystających z przewozów aglomeracyjnych, regionalnych i międzyregionalnych. Warszawa Zachodnia będzie dobrą wizytówką kolei na styku połączeń między wschodem a zachodem" – wskazał, cytowany w komunikacie, wiceminister infrastruktury i budownictwa Andrzej Bittel.


Jak podały PKP PLK, na stacji przebudowane zostaną istniejące perony oraz dobudowany jeden dodatkowy. Pasażerowie będą korzystać z hali peronowej. Całkowicie zmieni się przejście podziemne. Będzie wyższe i szersze oraz zostanie połączone z przestrzenią poczekalni i kas biletowych. Przejście doświetlą świetliki umieszczone na peronach. Stacja będzie w pełni dostępna dla osób niepełnosprawnych. "Warszawa Zachodnia jest stacją o największym ruchu pociągów pasażerskich w kraju. W kolejnych latach liczba pasażerów będzie tu wzrastać. (...) Warszawa Zachodnia otwiera także jedną z najważniejszych inwestycji, czyli przebudowę linii średnicowej w Warszawie. Przygotowuje ją realizowana obecnie modernizacja linii obwodowej" –  poinformował cytowany w komunikacie prezes PKP PLK S.A. Ireneusz Merchel. Projekt modernizacji stacji za ponad 14 mln zł wykona firma Torprojekt Sp. z .o.o. Prace nad dokumentacją zakończą się w I kwartale 2019 r. W II kwartale 2019 r. planowane są prace budowlane. Zakończenie inwestycji  w IV kw. 2021 r. - poinformowały PKP PLK.

 

zródło : www.budownictwo.abc.com

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem