X
X

Formularz zgłoszniowy

29 czerwca 2016 r. do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych został skierowany projekt Narodowego Programu Mieszkaniowego.

Jest to kompleksowy dokument odnoszący się do polityki mieszkaniowej państwa. Składa się on z dwóch części. Pierwsza część - diagnostyczna, wskazuje podstawowe problemy polskiego mieszkalnictwa i wynikające z nich główne wyzwania dla polityki mieszkaniowej. Część druga - instrumentalna, zawiera zapowiedź działań regulacyjnych i finansowych wspierających budownictwo mieszkaniowe oraz zapewniających poprawę warunków mieszkaniowych społeczeństwa.

Narodowy Program Mieszkaniowy, którego elementem składowym jest pakiet "Mieszkanie+", został ogłoszony przez premier Beatę Szydło i ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka 3 czerwca 2016 r.

Narodowy Program Mieszkaniowy zapowiada działania, których wdrożenie planowane jest na lata 2016-2018. Jednak skutki tych działań będą długoterminowe, z perspektywą realizacji celów do 2030 roku. Efektem programu powinno być rozwiązanie najważniejszych problemów mieszkaniowych i poprawa podstawowych parametrów obrazujących sytuację mieszkaniową społeczeństwa.

Po zakończeniu procesu konsultacji i uzgodnień przyjęcie Narodowego Programu Mieszkaniowego przez rząd jest planowane w czwartym kwartale bieżącego roku.

Projekt uchwały Rady Ministrów w spawie przyjęcia "Narodowego Programu Mieszkaniowego"

 

 

Data:01.07.2016

Źródło:www.mib.gov.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem